Naše farma se nachází v Broumově, s výhledem na Broumovské stěny, Ruprechtický špičák a centrum Broumova s dominantou zdejšího benediktinského kláštera.

S chovem jsme začali již v roce 1995. V té době by nás ani ve snu nenapadlo, že někdy v budoucnu budeme chovat taková zvířátka, jaké máme nyní. Vše začalo nevinně jedním pštrosem, emu hnědým, který se na zahradě vyjímal a byl tehdy něčím velmi exotickým. No jenže po čase nám bylo líto, že běhá po zahradě sám, tak jsme mu pořídili dalšího do páru, a tehdy to pomalu začalo.

V dnešní době u nás na farmě najdete krom pštrosů emu i pštrosa nandu pampového. Patříme také mezi jedny z největších chovatelů lam v České republice, v našem chovném stádu jsou zastoupeny lamy krotké, lamy guanaka a lamy alpaky. V roce 2008 do našeho chovu přibyli i velbloudi. Chováme ale i klasická vesnická zvířátka, jakou jsou králíci, slepice, husy, kachny a samozřejmě také ovečky, kozy, prasátka a mnohá jiná.

Chov zvířátek je našim velkým koníčkem a věnujeme mu takřka celý náš volný čas. Je to sice práce, která k tomu neodmyslitelně patří, ale odměnou pro nás jsou pak nejen zvířata v dobré kondici, ale i nové přírůstky, které potěší nejen nás, ale mnohé návštěvníky naši farmy.

Našimi pravidelnými návštěvníky jsou i děti ze škol a školek, a to nejen místní, ale z celého královéhradeckého kraje, které nás se svými učitelkami a vychovatelkami navštěvují. Nadšení dětí a jejich radost v očích nás pokaždé přesvědčí o tom, že to co děláme má svůj smysl a že to dělá radost i pro jiné.

Věříme, že i Vy se stanete našimi návštěvníky a že Vás nejen naše farma, ale i zdejší okolí zaujme a budete se sem rádi vracet.

Těšíme se na Vás.

© 2022 Vytvořil Michael Bíreš